Jdi na obsah Jdi na menu
 


Negative

26. 1. 2007
Skupina byla založena během roku 1997 v Tampere, Finsku jen ve třech členech.

Nynější složení: Jonne Aaron (zpěvák), Larry (kytara), Christus (kytara), Antti (bas kytara), Jay (bubeník) a Snack (klávesy)

Ve Finsku se jejich debutový singl The Moment Of Our Love a album War of Love se stalo zlatým. Album War of Love bylo vydáno i ve Skandinávii, Itálii, Rusku a Japonsku.

Negative už hráli mnoho koncertů ve Finsku a skupina se představila i v Japonsku.

První singl z jejich druhého alba Frozen To Lose It All se umístilo okamžitě po vydání na prvním místě oficiální Finské hitparády.

Druhé album Sweet & Deceitful bylo vydané v září 2004.

1

Negative: Ven ze sklepa... na světlo... a vzhůru na stadiony!

"Pamatuj, abys věřil svým snům", říká frontman, zpěvák, textař a skladatel skupiny Negative, Jonne Aaron. Jonne sám je dokonalý příklad člověka, který věří svému vlastnímu instinktu. když jde o hodně. Na chvíli se zaposlouchej do toho, co říká...

"Naši první opravdovou show jsme hráli v roce 1998, ale příběh naší skupiny je starší. Zatím jsme vydali jen jedno celé album (pozn.: před vydáním Sweet and Deceitful), ale navzdory tomu jsme vcelku protřelá skupina, protože jsme hráli na mnoho koncertů během posledních šesti let. A musím říci, že ten plamen nadšení stále hoří uvnitř nás všech... A vlastně je mnohem silnější v porovnání s dny, kdy jsme začínali a snažíme se dosáhnout nových úspěchů! Mým prvním úspěchem bylo, když jsem dostal akustickou kytaru, pak jsem chtěl psát své vlastní písničky, založit skupinu a získat zkušebnu atd. atd. Vždycky jsem miloval rockovou hudbu víc než cokoliv jinýho na světě. Mou zásadou je, že chci hrál Rock 'n' Roll, i kdybych neměl ani na jídlo nebo tak něco. Vždyť můžu sníst své vlastní prsty! Jen chci žít tenhle život tak, jak já chci!"

Členové Negative měli vždycky rádi skupiny jako Guns 'N' Roses, Hanoi Rocks, Mötley Crue, Kiss, W.A.S.P. a finskou rock/popovou legendu 80-tých let Dingo, takže není velkým překvapením, že skupina udělala zásadní průlom za hranicemi Finska. A tohle bylo cílem Negative od prvního dne. ..

"Proč zpíváme v Angličtině? No, Angličtina je univerzální jazyk Rock 'n' Rollu. A musím říci, že zpívat ve Finštině by bylo moc prozrazující. Ale myslím, že jsme si vybrali dobře... Kdybych zpíval ve svém rodném jazyce, vsadím se, že bychom nikdy v Japonsku nehráli."

Nynější složení Negative se dávalo dohromady postupně. Jonne uvádí pár příkladů.

"Mluvil jsem z naším basistou Anttim, že potřebujeme ihned nového kytaristu! Larry mě uslyšel a řekl: "Hraju na kytaru a jsem dobrý jako Slash!". Mysleli jsme, že tenhle kluk musí být pro nás perfektní výběr. No a pak Christus byl dříve členem jiné skupiny, která se jmenovala Bloodpit. Vystupovali a my se šli na ně podívat. Po koncertě se všechny holky chtěli dostat k Christusovi. Zase jsem měl pocit, že takovýho kluka ve skupině potřebujeme."

Negative podepsali smlouvu s Gbfam Records v Tampere v roce 2002.

Skupina začala nahrávat album War of Love v Cosmic studiích s vychvalovaným producentem Lexem Luthorem (který předtím spolupracoval se skupinami jako Paleface a Ezkimo).

"Všechny písně na albu War of Love byli napsány během šesti let nebo tak nějak. Ty starší jsou z roku 1997, myslím. Kvůli tomu je celé album mírně chaotické. ale pořád mám War of Love moc rád; dobře vystihuje celkový obrázek o dřívějších časech Negative. A jsem opravdu rád, že War of Love nám otevřelo cestu i do ostatních zemí. Nikdy jsem nečekal, že by se něco takového mohlo stát."

Negative jeli rozsáhlé turné po Finsku poté, co vydali War of Love. Skupina navštívila každý kout své rodné země od plání v Laponsku po břehy jižního Finska.

"Když jsme se skupinou začínali, stávalo se mi, že jsem před vystoupením zvracel. Ne proto, že bych byl opilý nebo něco takovýho, byl jsem jenom hrozně rozrušený tím, že mám vystupovat a nějak jsem to nezvládl. Teď už dokážu ten zvláštní pocit ovládat docela snadno, ale naše první vystoupení v Tokiu už bylo na mě málem moc... Před koncertem jsem musel zavřít oči a uši a ležel jsem na podlaze v zákulisí asi půl hodiny. Nemohl jsem prostě uvěřit tomu, že hrajeme v Japonsku! Ale vystupování na jevišti je ta nejlepší věc na světě. A fakt nezáleží na tom, jestli jsme v Tokiu, Los Angeles nebo v Tampere. Jednoduše je neuvěřitelný dosáhnout toho "Freddie Mercuriho jako vítěz" pocitu a uvědomit si té šílené síly uvnitř svýho těla."

Na druhé album Negative dohlížel veterán mezi producenty TT Oksala (HIM, The 69 Eyes, Lordi ad.) během jara 2004.

"Naše druhé album odkrývá naprosto novou stránku Negative! Nové songy jsme plánovali a rozmýšleli od začátku nahrávání do úplného konce. Album je pevný celek, zvuk je silnější a také jsme dnes lepší hudebníci. Podle mě, už brzy najdeme náš vlastní konečný styl díky tomuto albu... Možná se odvážím to říci takhle: War of Love nás ze sklepa vrhlo do světel ulic a druhé album nás vyneslo na stadiony. Myslím obrazně!"

Jedna důležitá část uceleného zvuku Negative je to, že se k nim připojil klávesák Snack.

"Vybrali jsme Frozen to lose it all jako první sing, protože ta píseň ukazuje Snackovi schopnosti. Chtěli jsme, aby naši fanoušci věděli, že Snack bude důležitou součástí soundu Negative v budoucnu. A myslím, že Frozen zní docela povědomě starším fanouškům Negative. Ale taky mě nechte říci, že Frozen je jeden z těch popovějších songů z našeho druhého alba..."

2

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář